Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně se srdcem a pro srdce – tak by se ve stručnosti dal do podoby motta shrnout charakter Lázní Teplice nad Bečvou. V koloritu parků, jeskyní a všudypřítomné říčky Bečvy vyvěrá teplá uhličitá kyselka, hlavní přirozený zdroj zdraví, který léčí nemocné srdíčko, ale dokáže pohladit i na duši.

Lázně Teplice nad Bečvou jsou specialistou v oblasti oběhového systému. Pomocí ozdravných postupů se snaží pomoci pacientům, kteří trpí srdečními vadami, ať již vrozenými či získanými, vysokým krevním tlakem, záněty žil a ischemickou chorobou srdeční. Neméně významnou je rehabilitace po chirurgických zákrocích v oblasti srdečního svalu a po prodělaném infarktu myokardu. Příznivý vliv byl doložen i ve vztahu k pohybovému ústrojí lidského těla, a to jak při již vzniklých obtížích, tak preventivně. A na prevenci si Lázně Teplice nad Bečvou zakládají obzvláště. Proto jsou připraveny relaxační a odpočinkové balíčky, pobyty pro zdravou funkci srdce a předcházení chorob s ním spojených. Ženy se rády přijedou nechat zkrášlit či vytvarovat si postavu. A něco mají lázně připraveno též pro ty, kteří se marně snaží přestat kouřit, neboť právě inhalace tabákových zplodin je jedním z rizikových faktorů vzniku kardiovaskulárních chorob, a ke kráse také příliš nepřispívá. Samostatnou oblastí je péče zaměřená na děti. Ty sem přijíždějí při potížích s pohybem, například při onemocněních kloubů, ale také s nepříjemnými kožními problémy, jako jsou ekzémy a vyrážky.

Zdravotní zařízení Lázní Teplice nad Bečvou disponuje moderním vybavením v podobě přístrojů, laboratorních prostor a školeného personálu, a tak je schopno zajistit potřebnou rehabilitační péči od vstupního lékařského vyšetření po poslední doléčovací proceduru.

Běžnými metodami léčby jsou v Lázních Teplice nad Bečvou zejména veškeré typy vodoléčby – od koupelí (uhličité, vířivé, přísadové, ovesné) přes zábaly (parafínové, bahenní) až po masáže (klasické, částečné, podvodní, reflexní, aromatické, lymfatické) a skotské střiky. Vedle toho je k dispozici elektroléčba, galvanizace, aplikace paprsků horského sluníčka, magnetická a kyslíková terapie, inhalace a ultrazvuk. Pro skutečné labužníky jsou připraveny lahodně znějící medové masáže, lákavé hudební a aromatické terapie či thajská masáž. Novinkou Lázní Teplice nad Bečvou je takzvaná kryoterapie, česky léčba chladem, kdy je pacient ve speciální kabině vystaven po několik málo minut extrémnímu mrazu. Ten aktivuje v těle metabolické a léčebné procesy, jež pomáhají při bolestivých nemocích kloubů, kostí a svalů, kožních onemocněních, depresích a celulitidě. Metoda je zcela bezpečná, neboť probíhá v boxu, jenž byl vyvinut jen a pouze pro tuto činnost; navíc vše probíhá pod dohledem terapeutického pracovníka.

Protože se Lázně Teplice nad Bečvou nesoustředí jen na samotnou léčbu, ale připravují pacienta na návrat k běžnému životu, nesmí chybět vhodný tělesný trénink. K tomu slouží individuální a skupinové cvičení v bazénu i na suchu, rehabilitační tělocvik, plavání a speciální gymnastika. Stále populárnější, a to i mezi méně pohyblivými klienty, je tzv. Nordic Walking. Jde o pěší chůzi s využitím chodeckých holí uzpůsobených konkrétně pro tento sport. Mimo to je však možné využít také tenisových kurtů, hřiště na minigolf či zajezdit si na kole.

Nabídka přírodních a kulturních krás v okolí Lázní Teplice nad Bečvou je skutečně široká. Začít se dá přímo v místě, a to návštěvou aragonitových jeskyní s příjemnou celoroční teplotou. Ty vznikly mimo jiné i za přispění termálních vod v útrobách země. Nedaleko odtud stojí za vidění Hranická propast, další přírodní skvost České republiky. Ti, kteří preferují kulturu a historii, nechť dají přednost hradu Helfštýn, historické památce a středisku uměleckého kovářství. Za vidění rozhodně stojí hrad a zámek Úsov s bohatou loveckou sbírkou a výstavou výtvarného umění. Ze slavných českých filmových pohádek zná jistě každý už od dětství podobu hradu Bouzova. Ve skutečnosti je však mnohem krásnější. Lákadlem ještě silnějšího kalibru je zámek Kroměříž, který se pyšní svým čestným místem na seznamu kulturního dědictví UNESCO. A jeho pýcha je oprávněná. Vnitřní prostory obložené zlatem a vzácnými artikly, stejně jako unikátní členité zahrady, jsou perlou českého stavitelství a zahradní architektury. Hlavně pro rodiny s dětmi je pak ideálním místem zámek a zoo Lešná u Zlína s množstvím atrakcí pro nejmenší a bohatým zábavným programem.