Lázně Lednice

Lázně Lednice nelze zařadit k tradičním českým lázním a nemohou se ani pochlubit desítkami až stovkami let existence, jako je tomu u většiny ostatních lázeňských destinací České republiky. Jde totiž o lázně zcela nové, jen nedávno vybudované. Přesto, a nebo právě proto, dokáží Lázně Lednice nabídnout ucelenou škálu kvalitních služeb v oblasti moderní lázeňské péče a wellness a uspokojit širokou klientelu domácí i zahraniční. Díky své atraktivní poloze v oblasti Lednicko-valtického areálu, evropského unikátu krajinotvorby, zapsaného již 12 let na seznamu Světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, jsou Lázně Lednice populárním cílem nejen pacientů s různými zdravotními obtížemi, ale i turistů, kteří chtějí spojit příjemné balneologické procedury, prevenci civilizačních nemocí a relaxaci s poznáváním bohaté kultury a kouzelné přírody jižní Moravy.

Před započetím balneoprocedur je vhodné kompletní lékařské vyšetření. Může jít o preventivní prohlídku, diagnostiku na základě současných potíží klienta či cílené zhodnocení a kontrolu dosavadního průběhu již známé nemoci. Tyto úkony je připraven provést odborný lékař, případně lékařka, kteří ochotně doporučí, jaké typy léčby je za daného stavu nejlépe podstoupit.

Procedury, které jsou v Lázních Lednice prováděny erudovaným personálem, sestávají převážně z koupelí a masáží a jsou založeny na aplikaci minerálních látek obsažených v jodobromové vodě. Ta svou léčivou silou účinně zasahuje při potížích pohybového ústrojí, nervové soustavy a kardiovaskulárního systému. Koupel jako taková, kterou tvoří příjemně teplá léčivá voda, často s přídavkem dalších příznivě působících složek (např. bylinek nebo rašeliny), působí pozitivně nejen na bolesti a jiné neduhy, ale představuje i jakousi očistu těla i ducha. Po absolvování takové koupele se zkrátka člověk cítí jako znovu narozený. Ideální pak je zakončit tuto proceduru uvolňující masáží, při které lze rozjímat, meditovat, nechat volně plout myšlenky, popovídat si s masérem nebo masérkou, případně lehce poklimbávat, a tak ulevit tělu i mysli současně. Masáží na výběr je skutečně mnoho. Samozřejmostí jsou v Lázních Lednice masáže klasické, které jsou zaměřené buď na konkrétní části těla, případně pokrývají všechny důležité oblasti, které je vhodné zbavit napětí. Jiné zase užívají různé doplňky a pomůcky, například lávové kameny nebo vonné oleje a masti. Celý tento ozdravný proces od koupelí přes masáže zaznamenává jisté úspěchy i při léčení gynekologických obtíží, tedy při onemocněních ženských orgánů či po operativním zákroku v této oblasti. Důležitou součástí pobytu v Lázních Lednice je pohyb. K tomuto účelu zde byl vybudován bazén, fit centrum a tělocvična.

Lázně Lednice ale poskytují klientům mnohem více. Protože se velmi pečlivě starají vedle skutečně nemocných hostů i o ty zdravé, tedy rekreanty, kteří přijíždí za odpočinkem, zdravím a krásou, připravily pro ně rozsáhlou nabídku služeb relaxačního, preventivního a „zkrášlovacího“ charakteru. Jedná se o aplikace nejrůznějších prostředků k ošetření pleti a těla, jako peelingy, masky, zábaly, dále pak sauna, solárium, horské sluníčko, laser a další kosmetické přístroje.

Ubytování v Lázních Lednice je zajištěno přímo v místě. Pokoje jsou vybaveny na úrovni vyššího hotelového standardu (vč. bezbariérového přístupu) a jsou schopny poskytnout plný komfort k naprosté spokojenosti každého klienta. Dokonce si lze vychutnat čerstvý vzduch, aniž by host musel opustit svůj pokoj, neboť k základnímu příslušenství patří balkon. Díky své poloze je areál ideálním výchozem bodem k výletům do širšího okolí. Stravovací prostory jsou stylové a jejich kuchyně je schopna vyhovět náročným dietním požadavkům.

Ve volném čase v Lázních Lednice nuda rozhodně nehrozí. V areálu balneoprovozu se pravidelně pořádají kulturní akce a nedaleký Lednicko-valtický areál navíc představuje rozšíření možností, kam vyrazit za zábavou. Místní krajina je protkána řadou turistických a cyklistických stezek; některé z nich jsou navíc tematicky zaměřené (za lužními lesy, moravskými rybníky či českým ptactvem). Samozřejmostí jsou koncerty, hudební a kulturní festivaly a akce spojené s moravským folklorem. Rozhodně není doporučováno opustit Lázně Lednice, aniž by oko spatřilo výjimečnou krásu romantického zámku Lednice. Trochu netradiční atrakcí, kterou by na zámku asi málokdo čekal, je svět mořských a sladkovodních ryb, a to v akváriu v bývalých konírnách. Unikátem a opět poněkud neobvyklým elementem je rozhledna Minaret, která skutečně věrně kopíruje jeho podobu. A protože k Moravě neodmyslitelně patří víno, je téměř povinností zavítat do některého z vinných sklepů a nebo rovnou do vinařství ve Valticích, kde lze lahodný produkt slunného kraje i ochutnat.