Lázně Kostelec u Zlína

Krajina rozlehlých vinic provoněných zrajícím hroznem zdaleka neláká jen someliéry a další příznivce lahodného vinného moku, ale také nemocné, kteří zde hledají úlevu od svých tělesných i duševních neduhů. Tu naleznou v Lázních Kostelec u Zlína, kde se obklopen zelenými kopci rozkládá léčebný areál, jež skýtá vše potřebné jak pro léčbu, tak relaxaci.

Léčba v Lázních Kostelec u Zlína se zaměřuje na obtíže spojené s pohybovým ústrojím, jako například artritidu, artrózu, revma, Bechtěrevovu chorobu, zánětlivá onemocnění šlach, svalů či jiných tkání a rekonvalescenci po pracovních úrazech a poškozeních v důsledku jednostranného namáhavého pohybu v zaměstnání. Zdejší prameny léčivé vody však mají příznivý vliv i na lidskou kůži, a tak dalšími indikacemi nemocí, s kterými se Lázně Kostelec u Zlína umí popasovat, jsou ekzémy, lupénka a jiné těžší i lehčí formy dermatologických onemocnění. Díky speciální metodě cvičení L. Mojžíšové pak mohou lázně pomoci ženám i mužům s reprodukčními obtížemi, jako sterilita, u žen nepravidelná menstruace, bolesti a dysfunkce pohlavních orgánů, u mužů pak kvalita spermatu.

V nabídce Lázní Kostelec u Zlína najdou ten správný pobyt jak zájemci o léčbu, tak rekreanti. Připraveny jsou programy různé délky, nejčastěji od 3 do 7 dní, případně víkendové balíčky, často tematicky zaměřené na aktuální roční období (podzimní, letní s důrazem na sport aj.) či probíhající svátky (vánoční, silvestrovské apod.). Ale ani tím výčet lákavých zážitků nekončí. Zakoupit lze balíčky rekondiční, odpočinkové, zkrášlovací, pro posílení zdraví a imunity, voňavé, golfové, sportovní, cyklistické a mnohé další. Ženy ocení kosmetické programy s důkladnou péčí o pleť, nehty a vlasy, odstraněním celulitidy a konzultací s vizážistkou o líčení a oblékání.

Vedle svěžího vzduchu, jenž léčí na tělu i na duchu, slouží k léčbě v Lázních Kostelec u Zlína zdejší minerální voda s obsahem sirovodíku. Z této léčivé tekutiny se připravují koupele vířivé a perlivé, často s přísadami v podobě léčivých bylinek, mořské soli, ovsa či rašeliny. Připraveny jsou i příjemně teplé zábaly, které odbourávají napětí ve svalstvu. Po takové relaxaci je nejlépe si dopřát kvalitní masáž, ať už lymfatickou, zad, nohou nebo aromatickou. K dispozici jsou samozřejmě speciální, ale v lázních zcela běžné procedury typu elektroléčby, magnetické terapie, laserového ošetření či ultrazvuku.

Ať už je léto nebo zima, pohybu není nikdy dost. Navíc fyzická aktivita patří ke zdravému životnímu stylu a napomáhá jednak prevenci a jednak k úlevě od stávajících zdravotních obtíží. Kdo například ještě nevyzkoušel golf, má v Lázních Kostelec u Zlína ideální příležitost. Ač se může tento zelený sport zdát aktivitou poněkud málo aktivní, jde skutečně jen o domněnku či předsudek. Je tomu totiž právě naopak. Při procházkách zelenou krajinou se protáhne celé tělo a při vysoce koordinovaných pohybech při odpalech dochází k utužení svalstva. Když nepřeje počasí, lze přejít do kryté golfové haly. Ti, kteří mají ze zdravotních důvodu potíže s běžným pohybem, získají rady od školeného personálu a mohou podstoupit individuální cvičení. Ostatní si ale mohou také zacvičit za přítomnosti odborného dozoru. Nejčastěji jde o cviky se zaměřením na klouby, šíji, páteř a svaly, jež ulevují od bolestí a napětí. Dopřát si lze i zábavný skupinový program či cvičení s pomůckami, např. míčem. Krom toho je k dispozici místní sportovní areál s tenisovým kurtem, saunou, minigolfem, stolním tenisem, bowlingem a vyhřívaným bazénem.

Okolí Lázní Kostelec u Zlína je naprosto ideální k podnikání výletů, ať už pěšky, na kole, autem či jakýmkoliv jiným dopravním prostředkem. Začít se dá třeba návštěvou Zoologické zahrady v Lešné a pokračovat na zříceninu hradu Lukov. Úplně opačným směrem se pak výletníci mohou vypravit do nejbližšího většího města, kterým je Zlín. Ten v minulosti proslul výrobou bot, a tak není divu, že právě českému obuvnictví je věnováno zdejší muzeum. Za návštěvu pak rozhodně stojí Vizovice. V tomto městě se vyplatí krom zámku zajít také do zdejší výrobny destilátů, kde mohou milovníci tvrdších nápojů ochutnat některý z výrobků a případně i nějaký zakoupit ve vzorkové prodejně. O něco dále od Lázní Kostelec u Zlína se nachází Kroměříž. Na tento výlet je potřeba si vyhradit delší čas, kterého ale dozajista nikdo nebude litovat, neboť tamní zámek se zahradami a volně žijícími jeleny a daňky je zážitkem pro skutečné znalce architektury, historie, kultury a přírodních krás.