Lázně Ostrožská Nová Ves

Nedaleko slovenských a rakouských hranic, do Bratislavy a Vídně co by téměř kamenem dohodil, se v srdci rozsáhlého lesoparku rozkládá areál Lázní Ostrožská Nová Ves. Tento balneoprovoz, jehož historie čítá již více než jedno století, se vyznačuje výhodnou polohou v malebné moravské krajině. Klidné údolí s protékající řekou a jezery v okolí, uzavřené hřebeny hor, vytváří unikátní kolorit této lázeňské oázy klidu a naděje na brzké uzdravení.

Pokud jde o léčebné procedury a indikace nemocí, Lázně Ostrožská Nová Ves, toto významné lázeňské místo Zlínského kraje, se proslavily zejména úspěšnou léčbou velmi nepříjemných, vizuálně nepříliš estetických a obtížně léčitelných kožní chorob – lupénky, ekzémů a akné. Lázeňské procedury navíc pomohou nejen od život obtěžujících průvodních jevů těchto nemocí, ale navrátí i pozbytý zdravý vzhled pokožky, který je základem celkové přirozené krásy lidského těla. Zejména ženy pak ocení programy specializované na celulitidu a jiné kosmetické vady pleti, s přihlédnutím k jejím odlišným typům (citlivá, aknózní, mastná atd.), a v neposlední řadě procedury spojené s prevencí projevů stárnutí.

V dnešní uspěchané době je velmi důležitý odpočinek. Nebezpečí nové závislosti zvané workoholismus lze snadno zabránit využitím nabídky Lázní Ostrožská Nová Ves k uvolnění a odpočinku při relaxačním programu, který sestává z procedur, jež jsou doporučeny odborným lékařem a které vedou k maximální spokojenosti klienta po všech stránkách. Ten se následně po pobytu v lázních může, pln nové energie a znovunabytých sil, pustit svěže do nových pracovních povinností.

Je tedy zřejmé, že Lázně Ostrožská Nová Ves nejsou zdaleka určeny pouze těm, kterým to doporučí či předepíše lékař. I bez příspěvku zdravotní pojišťovny, avšak v tomto případě z vlastních finančních zdrojů, je možné využívat veškerých odborných služeb lázeňského komplexu i personálu a podstoupit požadovanou léčbu, dopřát unavenému tělu potřebnou regeneraci či si jen odpočinout od každodenního stresu. Tato investice se ale rozhodně vyplatí. Není nad očišťující koupele a zábaly, při kterých do těla proudí množství chemických prvků v přirozené formě, které společně ulevují svalům a kloubům při pohybových potížích, jako například zánětech, chronických bolestech kostí a svalstva, problémech s páteří a zády. Kromě toho jsou k dispozici plynové injekce, masáže (celkové, částečné, vodní, reflexní, lymfatické), léčba hudbou a vůní či fototerapie.

Základem většiny procedur v Lázních Ostrožská Nová Ves, které jsou jednotlivými kroky k úplnému uzdravení či minimálně zlepšení zdravotního stavu a tím zvýšení kvality života nemocných, je voda s obsahem síry a jejích sloučenin, takzvaná sirná voda. Ta poskytuje surovinu pro přípravu koupelí, zábalů, ale i kosmetických přípravků.

Ubytovat se návštěvníci Lázní Ostrožská Nová Ves mohou v moderní lázeňské budově s kapacitou přes sto lůžek nebo několika menších přidružených vilkách nedaleko hlavní budovy, jež sice pojmou mnohem menší počet osob, ale zato disponují útulným rodinným prostředím. Stravovací zařízení v místě vyjdou vstříc všem požadavkům dietních režimů (zdravotních, redukčních, vegetariánských atd.) i naopak chuťovým buňkám těch největších labužníků.

Volný čas může být naplněn mnohými aktivitami, ať pohybovými či kulturními, a to v místě Lázní Ostrožská Nová Ves nebo jejich okolí. Přímo v areálu léčebny si lze užívat vodních radovánek v bazénu či zajít do sauny na další očistu těla. Ti, co mají rádi pohyb s hrou, si mohou zahrát stolní či klasický tenis, squash, bowling nebo potrápit svaly v posilovně. Po okolních atrakcích lze vyrazit na kole nebo na kolečkových bruslích (vše k zapůjčení v areálu) a využít při tom dobře značených cyklistických a turistických tras. Dobrodružnější povahy a adrenalinoví nadšenci nepohrdnou nabídkou extrémních sportů, např. paraglidingu, seskoků s padákem nebo vyhlídkových letů. Klidnější nátury pak raději zajdou k rybníku s prutem nebo na partičku golfu. Nedaleko Lázní Ostrožská Nová Ves najdou svou zábavu i fanoušci historie v podobě několika významných památek: hradu Buchlov, zámků Buchlovice či Kroměříž, poutního místa Velehrad a četných muzeí v každém z větších okolních měst. A k Moravě samozřejmě neodmyslitelně patří dobré pití, a tak nelze opustit tento kraj bez návštěvy vinic a jejich sklepů, případně zavítat rovnou do lihovaru ve Vizovicích nebo pivovaru v Uherském Brodě.